24.8. Maprides Tempo CUP 2023 Muukko viimeinen osakilpailu
Sarja | Kilpailija | Seura | Loppuaika |
M yleinen | Jukka Härkönen | KoPy | 13:34 |
M yleinen | Iiro Sairanen | Imatran Urheilijat | 13:37 |
M yleinen | Antti Pönni | KoPy | 14:34 |
M yleinen | Markus Rajamäki | KoPy | 14:50 |
M yleinen | Joonas Ruuth | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 17:01 |
M yleinen | Ville Kuusela | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 17:08 |
M18 | Konsta Inkinen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 15:02 |
M40 | Matti Huttunen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 14:03 |
M40 | Mikko Paalumäki | WillTri | 14:24 |
M40 | Mikko Kiljunen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 14:26 |
M40 | Matti Pesu | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 14:42 |
M40 | Juhani Junnilainen | Karjalan Uimarit Triathlon | 14:54 |
M40 | Jussi Puustinen | WillTri | 15:13 |
M40 | Antti Suvanto | Imatran Urheilijat | 15:18 |
M40 | Jani Kohonen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 17:12 |
M50 | Marko Aavela | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 14:02 |
M50 | Vesa Komulainen | Porvoon Akilles | 14:18 |
M50 | Tuukka Kirsi | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 14:30 |
M50 | Esa Pylvänen | KoPy | 15:34 |
M60 | Matti Väyrynen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 15:34 |
M60 | Kari Kymäläinen | Lappeenrannan Pyöräilijät ry | 15:35 |
N40 | Terhi Harjula | KoPy | 15:27 |
N40 | Mirva Hilander | Kuusankosken Urheiluseura | 15:42 |
N50 | Katri Pylvänen | KoPy | 16:39 |
Rennon vakavan ja leikkimielisesti tosissaan kisattavan ”seurojenvälisen” joukkuekisan tulokset:
5. ajajan joukkueet:
- Lappeenrannan Pyöräilijät 71 min 43 s
- KoPy (Kouvola) 73 min 59 s
2. ajajan joukkueet:
- Imatran Urheilijat 28 min 55 s
- WillTri 29 min 37 s
17.8
- Outi Matikainen 15:12
- Konsta Inkinen 15:18
- Matti Väyrynen (omalla ajanotolla) 15:20
10.8
- Paalumäki Mikko 14:41
- Aitala Juha-Pekka 15:44
- Lampi Timo 16:44
- Kohonen Jani 16:00
3.8
- Jani Kohonen 16:00
- Pirjo Leppänen 17:54
- Mikko Paalumäki 14:16
- Tero Haiko 14:50
- Henk Leermakers 15:07
- Olli Hoikka 14:15
- Kimmo Lehtonen 16:32
- Matti Pesu 14:41
- Matti Väyrynen 15:17
- Eero Hongisto (mtb) 16:40
20.7
- Matti Väyrynen 15:17
- Matti Huttunen 14:03
- Tero Haiko 14:36
13.7
- Eero Hongisto (maastopyörällä) 16.38
- Konsta Inkinen 15.00
6.7
- Juhani Junnilainen 15:29
29.6
- Matti Oksanen 22.10
- Kimmo Lehtonen 16.52
- Konsta Inkinen 15.34
1.6
- Matti Huttunen 14:24
- Eero Hongisto 15:37
- Juuso Jaatinen 15:07
11.5.
- Konsta Inkinen 15:24
- Matti Huttunen 13:50